Oliva Nova Golf: Darren Leng wint, Boerdonk, Steenkamer en Lovey gedeeld 4e

(vrijdag 28 februari 2003)

De Engelsman Darren Leng (foto) heeft het Oliva Nova Golf gewonnen. Leng won daarmee het eerste echte toernooi op de EPD Tour dat meetelt voor de ranking dit seizoen. Met een score van -9 (70, 70 en 67 slagen) won Leng de eerste prijs van 7000 euro.

Gedeeld vierde eindigden de Nederlanders Stephane Lovey (70), John Boerdonk (70) en Joost Steenkamer (74) samen met Niklas Bruelius en Anthony Grenier. Voor de Nederlanders en Bruelius en Grenier was er nog een cheque van 1511 euro. Lovey kon opnieuw niet met een tevreden gevoel terugkijken op zijn ronde, zelf vond hij zijn spel net zo frustrerend als de eerste twee ronden die hij speelde. Hij sloeg 16 greens in regulation waarbij de bal vaak redelijk dichtbij de hole eindigde, maar de putts wilden niet vallen. Lovey maakte over zijn ronde wel nog 3 birdies. “Ik ben wel erg tevreden over de manier waarop ik sta te swingen en de betere scores zullen ooit wel komen”, reageerde Lovey na afloop van zijn ronde.

Brian Schutz, de andere overgebleven Nederlander, eindigde in het toernooi op de gedeelde 27e plaats.

Bryan Seton miste eerder met 72 en 82 de cut in het toernooi. Voor Rinus Blankers kwam eveneens een vroeg einde aan het toernooi, na een sterke 73 van de eerste dag liet hij op de tweede dag een score van 86 slagen noteren en dat waren er een aantal teveel. Arnoud van Opijnen miste op twee slagen de cut, Hiddo Uhlenbeck had drie slagen teveel en ook Jules Kappen haalde het niet in Spanje.